How to maximize your cheese experience?

 • Choose the right kind: Different types of cheese have different flavors and textures. Hard cheeses like Parmesan are ideal for grating over pasta and salads, while soft cheeses like Brie or Camembert are great for serving with pastries or fruit.
 • Cheese as a flavor enhancer: Add some grated cheese to sauces, soups, or dishes like lasagna or pizza.
 • Cheese as a dessert: Cheese can also be used in desserts. Make a creamy cheesecake or prepare stuffed cottage cheese dumplings that you can serve with fruit.
 • Cheese as an aperitif: You can offer cheese as part of an aperitif before the main course. Serve it with grapes, nuts and wine.
 • Cheese storage: Store the cheese in the refrigerator, ideally in a cheese box or in a plastic bag that allows the cheese to "breathe".

Which cheese delicacy will you have today?

Showing 1 to 24 of 36 results

 • Dip z modrého sýra s řapíkatým celerem

  Dip z modrého sýra s řapíkatým celerem

  Ať už na tento pikantní krémový dip využijete francouzský Roquefort, italskou Gorgonzolu nebo českou Nivu, vždy bude chutnat báječně. Hodí se jako pohoštění na večírek, ale i jako jednoduchá pomazánka pro rychlou večeři.

 • Krémový kozí sýr s pažitkou a granátovým jablkem

  Krémový kozí sýr s pažitkou a granátovým jablkem si připravíte během 10 minut jako ideální jídlo na piknik či oslavu. A jak podávat? Jednoduše ho doprostřed stolu a nechte své přátele, aby se s kousky chleba pustili do práce. Konverzace u stolu pak půjde stejně hladce, jako nabírání sýra!

 • Květák se sýrovou omáčkou

  Květák se sýrovou omáčkou

  Květák zapečený se sýrovou omáčkou můžete vložit jen na chvilku do trouby, zatímco vaše právě vytažená pečínka odpočívá a čeká na naporcování.

 • Bulgurový salát se sýrem halloumi a melounem

  Bulgurový salát se sýrem halloumi a melounem

  Vynikající, jednoduchý a rychlý na přípravu. Takový je bulgurový salát se sýrem halloumi a melounem, který vás osvěží, ale také perfektně zasytí. Slaná chuť sýru halloumi krásně kontrastuje se sladkostí vodního melounu.

 • Letní variace na velšský sýrový toust

  Letní variace na velšský sýrový toust

  Rarebit, klasický velšský sýrový toust, sestává z opečeného chleba a zapečené sýrové omáčky. Letní verzi jsme osvěžili a posunuli na novou úroveň přidáním kozího sýra, jablečného moštu a strouhané červené řepy.

 • Gnocchi se slaninou a dvěma druhy sýra

  Gnocchi se slaninou a dvěma druhy sýra

  Fantastická alternativa těstovin jsou bramborové gnocchi, které vám také doporučujeme mít pořád ve spíži, protože z nich hravě vykouzlíte spoustu vynikajících hlavních jídel k obědu či k večeři. Třeba jako tyto rychlé a jednoduché gnocchi se slaninou a dvěma druhy sýra.

 • Ciabatta s cuketou a kozím sýrem

  Ciabatta s cuketou a kozím sýrem

  Jednoduchý křupavý sendvič s opečenou cuketou a lahodným kozím sýrem je rychlým a zdravým obědem, svačinou nebo večeří. A nejen pro vegetariány!

 • Gnocchi s modrým sýrem

  Gnocchi s modrým sýrem

  Gnocchi s modrým sýrem je stázka na jistotu. Jejich příprava je neuvěřitelně rychlá a můžete ho servírovat přímo ze zapékací mísy. Tedy ideální jídlo, když potřebujete rychle nakrmit hladové strávníky.

 • Duhové kuličky z kozího sýra

  Duhové kuličky z kozího sýra

  Barevné kuličky z kozího sýra se skvěle hodí na jakýkoli talíř a lze je připravit až den dopředu

 • Okurkové chuťovky s feta sýrem

  Okurkové chuťovky s feta sýrem

  Jednodušší už to snad být nemůže! Salátové okurky naplňte sýrovým krémem a podávejte se snítkou kopru. Bezlepkové okurkové chuťovky s feta sýrem a česnekem připravíte do deseti minut a hodí se jako součást silvestrovského pohoštění i lehká svačinka.

 • Zapečené žampiony s kozím sýrem

  Zapečené žampiony s kozím sýrem

  Podzimní jídlo s tou nejsnazší přípravou na světě. Když je doplníte o křupavé pečivo a zelený salát, získáte lehkou večeři plnou chutí

 • Opečený sýr halloumi s kořeněným kuskusem

  Opečený sýr halloumi s kořeněným kuskusem

  Lehký a současně sytý vegetariánský pokrm, to je grilovaný sýr halloumi s kořeněným kuskusem, jehož příprava zabere pouhých 20 minut a hodí se jak k večeři, tak k obědu. A pokud nemáte parní hrnec na přípravu brokolice a hrášku, hravě si vystačíte s obyčejným hrncem, do kterého vložíte pařáček.

 • Sýrová frittata s brambory, jarní cibulkou a koprem

  Sýrová frittata s brambory, jarní cibulkou a koprem

  Perfektní letní oběd bez stresu, to je sýrová frittata doplněná o brambory, jarní cibulku a kopr. Tato silnější omeleta je italský pokrm, který máte hotový do 30 minut. Pro masnou variantu můžete také přidat pár plátků šunky.

 • Houby plněné sýrem a česnekem

  Žampiony plněné sýrem a česnekem

  Připravte si báječné houbové jednohubky ze žampionů. Vejdou se akorát do pusy a jejich příprava není nic složitého.

 • Smetanové makarony se sýrem a rajčaty

  Smetanové makarony se sýrem a rajčaty

  Vyzkoušejte těstoviny místo brambor jako rychlou přílohu ke kuřecímu masu nebo steaku. Smetanové makarony se sýrem a rajčaty jsou ovšem natolik syté, že klidně mohou zastoupit i hlavní jídlo. Rychlá rajčatová omáčka, sýr a těstoviny je kombinace, kterou děti doslova milují.

 • Omeleta se šunkou a sýrem

  Omeleta se šunkou a sýrem

  Do této nadýchané a syté omelety spotřebujete zbytek šunky nebo slaniny. Připravenou ji máte během několika minut a hodí se nejen jako brunch, ale třeba i rychlá večeře.

 • Rajčata plněná kozím sýrem

  Rajčata plněná kozím sýrem

  Rajčata plněná kozím sýrem připrate jako zdravé pohoštění pro své přátelé, kteří uvítají bezlepkové chuťovky. Drobné lískty bazalky a sežíznuté vršky rajčátek zeleninové jednohubky efektně ozdobí.

 • Sýrové kukuřičné bochánky

  Sýrové kukuřičné bochánky

  Tyto sýrové kukuřičné bochánky se skvělé do obědové krabičky nebo jako pečivo k zeleninovému salátu, fazolové pánvičce, nebo jednoduchým masovým omáčkám.

 • Rolky s kozím sýrem a olivami

  Rolky s kozím sýrem a olivami

  Tortillové placky naplňte kozím sýrem, černými olivami a srolujte. Nakrájejte na jednohubky, zajistěte párátkem a párty pohoštění je v mžiku na stole. Nápadité rolky s kozím sýrem a olivami se hodí také jako malá svačinka.

 • Pikantní dip z kozího sýra

  Pikantní dip z kozího sýra

  Vynikající dip z kozího sýra je příjemně pikantní a vizuálně lákavý, pokud ho hostům naservírujete ve skleněné misce, kde vynikne efektivní vrstvení. V kombinaci s čerstvými ředkvičkami a opečenými plátky chleba jde o super předkrm nebo lehkou večeři.

 • Zapečený květák se sýrem z mikrovlnky

  Zapečený květák se sýrem z mikrovlnky

  Uvařte britskou květákovou klasiku v mikrovlnné troubě snadno a dřív, než bys řekl švec. Může posloužit i jako hlavní jídlo nebo příloha.

reklama
reklama
reklama
reklama