Původ kuskusu sahá do severní Afriky. Jedná se o drobná zrnka tvořená válením semoliny nebo krupice, které se vaří nad párou a následně ochucují různými přísadami. Z Afriky se rozšířil do celého Středomoří a posléze i do celého světa.

Naše kolekce receptů s kuskusem využívá rozmanité suroviny. Kromě tradičních receptů vám nabízíme i moderní saláty s kuskusem a různými druhy zeleniny. Řepa a špenát dodávají pokrmům zdravý základ, zatímco granátové jablko a citrusy exotickou a svěží chuť. Kozí sýr a mozzarella mu zase propůjčí krémovou konzistenci a bohatou chuť.

Showing 1 to 9 of 9 results

 • Kuskusový salát s rajčaty a mozzarellou

  Kuskusový salát s rajčaty a mozzarellou

  Rychlý a jednoduchý salát z kuskusu skvěle doplňuje vyladěná dvojice mozzarelly a rajčat. Ideální oběd do krabičky na cestu nebo tip na pohoštění během jakékoliv party – jeho množství můžete snadno zdvojnásobit, servírovat ve velké salátové míse a nechat každého hosta, aby si nabral kolik chce.

 • Opečený sýr halloumi s kořeněným kuskusem

  Opečený sýr halloumi s kořeněným kuskusem

  Lehký a současně sytý vegetariánský pokrm, to je grilovaný sýr halloumi s kořeněným kuskusem, jehož příprava zabere pouhých 20 minut a hodí se jak k večeři, tak k obědu. A pokud nemáte parní hrnec na přípravu brokolice a hrášku, hravě si vystačíte s obyčejným hrncem, do kterého vložíte pařáček.

 • Kuskusový salát

  Kuskusový salát

  Čtyři snadné kroky vedou k dokonalému letnímu salátu z kuskusu.

 • Pikantní kuřecí kuskus

  Pikantní kuřecí kuskus

  Toto rychlé jídlo z jednoho hrnce je ideální pro letní večeři, nebo kdykoliv potřebujete rychle nasytit celou rodinu. Pikantní kuřecí kuskus je skvělou volbou pro všední den i víkendovou pohodu.

 • Krůtí masové kuličky s citrusovým kuskusem

  Krůtí masové kuličky s citrusovým kuskusem

  Tyto karbanátky jsou lehké a nabité bílkovinami, díky nimž vznikne z krůtích masových kuliček s citrusovým kuskusem uspokojující a super zdravá večeře pro každý den.

 • Pestrobarevný kuskus

  Pestrobarevný kuskus

  Bohatý kuskus s okurkami, meruňkami, paprikou, olivami a rajčaty pokapejte na závěr citronovým olejem

 • Pikantní kuskusový salát

  Dá se to udělat jako salát k hlavnímu jídlu (skvělý do svačinových boxů) nebo jako příloha k pečenému jehněčímu

Zobrazit více receptů na kuskus
reklama
reklama
reklama
reklama