Lasagne májí původ v Itálii, přesněji v oblasti Emilia-Romagna. Tradice vaření lasagní sahá až do starověku. Klasické lasagne jsou připraveny z těstovin, sýra a masa. I dnes jsou boloňské lasagne připravené z plátů těstovin, z ragú vepřového a hovězího masa, bešamelové omáčky a parmazánu.

Moderní verze lasagní zahrnují různé druhy masa, zeleniny, omáček a sýrů. Pro ty, kdo preferují lehčí variantu tohoto pokrmu, lze připravit take lasagne bez těstovin, kde jsou plátky těstovin nahrazeny zeleninou - cuketami, lilkem, nebo sladkými bramborami.

Ať už máte chuť na něco tradičního, nebo toužíte po nových kulinářských zážitcích, tato kolekce vám nabídne inspiraci a ukáže, jak připravit chutné lasagne, aniž byste strávili hodiny v kuchyni. Buďte kreativní a nebojte se experimentovat s ingrediencemi a přísadami. V této kolekci najdete recept, který uspokojí vaše chuťové pohárky.

Showing 1 to 12 of 12 results

 • Lasagne

  Lasagne

  Máloco zahřeje duši více, než uvařit klasický recept dovedený k dokonalosti. Uvařte si s námi perfektní italské lasagne! S tímto jednoduchým receptem to zvládne i začátečník.

 • masové lasagne

  Lasagne jednoduše a bez starostí

  Lasagne jednoduše a bez starostí? S tímto receptem si přípravu italské delikatesy zaručeně užijete. Připravenou směs lze zamrazit na několik měsíců a poté jen jednoduše dát péct. Žádnou neočekávanou návštěvu už nebudete muset nechat o hladu.

 • Vegetariánské lasagne

  Vegetariánské lasagne

  Připravte si naše jednoduché vegetariánské lasagne z pár ingrediencí. Náplň bude hotová bleskovou rychlostí, poté už jen vložíte do trouby a můžete si až do upečení užívat volného času. No nezní to lépe, než prostát večer u linky?

 • Krémové cuketové lasagne

  Krémové cuketové lasagne

  Tyto rychlé, krémové lasagne z cukety a ricotty zvládnete k večeři připravit i během hektického pracovního týdne. Recept se vám bude hodit i ve chvíli, kdy budete čekat návštěvu, která nejí maso. Navíc je to skvělý způsob, jak zužitkovat cukety, když jsou v sezoně.

 • Špenátovo cuketové lasagne

  Špenátovo cuketové lasagne

  Vychutnejte si vegetariánské lasagne plné špenátu a cukety, spojené se smetanovou omáčkou z mascarpone. Je to syté jídlo z jednoho pekáče, které přiláká ke stolu i ty největší labužníky.

 • Rychlé lasagne s houbami a špenátem

  Rychlé lasagne s houbami a špenátem

  Jednoduchá vegetariánská večeře, která navíc neprovětrá peněženku. Místo žampionů můžete použít i hřibovité houby

 • Nejjednodušší lasagne

  Nejjednodušší lasagne

  Do přípravy těchto lasagní můžete snadno zapojit i děti. Potřebovat budete hotovou omáčku, mleté maso a spoustu sýra.

 • Jednoduché klasické lasagne

  Jednoduché klasické lasagne

  Tyto jednoduché klasické lasagne jsou nepochybně recept, který si čas od času zkrátka musíte udělat. Mleté maso, crème fraîche omáčka a čerstvá mozzarella právě vyndané z trouby provoní váš dům. I děti se rády zapojí do plnění zapékací nádoby a zkrátí vám tak čas strávený v kuchyni.

 • Zeleninové lasagne

  Zeleninové lasagne

  Lehké, ale lahodné zeleninové lasagne probudí vaše chuťové pohárky. Jedná se o odlehčenou alternativu klasických lasagní se sníženým obsahem tuku. Tyto fit lasagne tak oceníte ať už jste vegetarián či si aktuálně hlídáte příjem kalorií.

 • Jednoduché lasagne s pestem

  Jednoduché lasagne s pestem

  Lasagne, u kterých neprostojím večer? Naše jednoduché zeleninové lasagne s pestem máte do hodiny hotové. Tyto vegetariánské lasagne jsou plné špenátu a spolu se smetanovým pestem a mascarpone omáčkou tvoří tak vynikající kombinaci chutí, že si je možná oblíbíte ještě víc než klasické lasagne!

 • Kuřecí lasagne s dýní a pestem

  Kuřecí lasagne s dýní a pestem

  Kuřecí lasagne s dýní a pestem mohou znít netradičně, o to více si na nich ale pochutnáte. Toto recept se skvěle hodí jako rychlá večeře i domácí polotovar – jednoduše poskládejte vrstvy mascapone, kuřecího masa, bazalky a máslového ořechu a poté zmrazte nebo upečte.

 • Lasagne z pěti druhů zeleniny

  Lasagne z pěti druhů zeleniny

  Vyzkoušejte odhlečenou alternativu klasických italských lasagní! Netraditradiční a jednoduchý recept na lasagne z pěti druhů zeleniny ocení (nejen) všichni vegetariáni.

Zobrazit více receptů na lasagne
reklama
reklama
reklama
reklama