Využívání mořských plodů má v gastronomii opravdu dlouhou historii. Konzumovali je už Řekové, Římané a Egypťané. I dnes jsou klíčovou složkou mnoha kuchyní po celém světě. Mají totiž nejen jedinečnou chuť, ale jsou také bohatým zdrojem bílkovin, omega-3 mastných kyselin, vitaminů a minerálů.

Showing 1 to 17 of 17 results

 • Chilli krevety na másle

  Krevety na másle s chilli

  Není nic lepšího než čerstvě připravené krevety. Tyhle potřebují pouze máslo, petrželku a trochu chilli

 • Vrstvený krevetový salát

  Vrstvený krevetový salát

  Rychlý vrstvený salát nabitý chutěmi - skvělá obměna běžného salátu. Tento salát z jednoduchých surovin vás díky svěží chuti krevet vezme zpět na dovolenou v přímořských oblastech a naladí na letní atmosféru.

 • Thajské nudle s krevetami

  Thajské nudle s krevetami

  Krevety, vejce a nudle - to všechno hotové za 30 minut. Ideální rychlá večeře uprostřed hektického týdne

 • Citronové těstoviny s krevetami a brokolicí

  Citronové těstoviny s krevetami a brokolicí

  Jednoduché těstoviny s krevetami a brokolicí doplňuje svěží citronová omáčka, na kterou můžete použít crème fraîche nebo smetanu s vysokým obsahem tuku. Co se týče těstovin, my jsme zvolili farfalle (motýlky), ale na tenhle rychlý pokrm k obědu či k večeři se hodí prakticky jakýkoliv druh krátké pasty.

 • Salát s melounem, krevetami a avokádem

  Salát s melounem, krevetami a avokádem

  Je příliš velké horko na vaření? Tento superzdravý salát je osvěžujícím lehkým obědem nebo předkrmem. Salát s melounem, krevetami a avokádem dejte před podáváním na pár minut pořdně vychladit.

 • Závitky z filo těsta s krevetami

  Závitky z filo těsta s krevetami

  Tyto zdravé krevetové závitky jsou skvělým lehkým obědem nebo svačinou. Podávejte je s miskou sladké chilli omáčky navíc k namáčení a doplnit je můžete i lehkým zeleným salátem.

 • Krémové těstoviny s krevetami

  Krémové těstoviny s krevetami

  Lahodné těstoviny s krevetami zazáří jako oběd či večeře, které máte za 20 minut na stole. Doporučujeme použít druh těstovin zvaný linguine, jejichž plochý povrch báječně naváže krémovou omáčku z crème fraîche.

 • Citronové krevety s avokádem

  Citronové krevety s avokádem jsou velmi rychlý dezert, který se vyplatí připravit alespoň dvě hodiny předem, aby se stihl dostatečně vychladit. Doporučujeme ho servírovat ve skleničkách nebo skleněných miskách, aby lépe vynikly jeho barvené vrstvy.

 • Salát s grilovanými kalamáry

  Marinováním olihní před hozením na gril nebo na pánev jim dodáte skvělou chuť. Doplňte je salátem z manga, avokáda a černých fazolí.

 • Mušle na cideru s kysanou smetanou

  Mušle na cideru s kysanou smetanou

  Slávky jsou skutečnou lahůdkou, která vyžaduje miminum příprav a úsilí. Podávejte toto jednoduché jídlo s křupavým chlebem jako speciální jídlo pro dva.

 • Těstoviny s mušlemi à la mouclade

  Těstoviny s mušlemi à la mouclade

  Mouclade je francouzské jídlo, v němž se mušle snoubí s pikantní omáčkou. Jemné kari koření zvýrazní chuť slávek, aniž by je přebilo. Skvělá lahůdka pro dva!

 • Vietnamský salát s mořskými plody

  Vietnamský salát s mořskými plody

  Rychlý vietnamský salát s mořskými plody vyniká pikantní sladkokyselou zálivkou. Skvělý tip na zdravou večeři pro milovníky asijských chutí a mořských plodů, který máte na talíři za deset minut.

 • Špagety s rajčatovou omáčkou a mořskými plody

  Špagety s rajčatovou omáčkou a mořskými plody

  Chilli, semínka fenyklu a uzená paprika dodávají pikantní chuť bohaté rajčatové omáčce. Špagety s rajčatovou omáčkou a mořskými plody zvládnete připravit během několika minut a než se nadějete, zůstanou po nich jen prázdné talíře.

 • Tažín z mořských plodů

  Tažín z mořských plodů

  K přípravě tažínu, populárního severoafrického pokrmu z jednoho hrnce, bez obav použijte mražené mořské plody. Podávejte s pikantním mandlovým kuskusem.

Zobrazit více receptů s mořskými plody
reklama
reklama
reklama
reklama