Zde je několik nápadů, jak si rychle a bez velkého úsilí připravit oběd z kuřecího masa.

Kuřecí Caesar salát

Rychle grilované nebo pánví opečené kuřecí prsíčko nakrájejte na proužky a přidejte na klasický Caesar salát. Salát posypte strouhaným parmazánem a krutony pro extra chuť a texturu. Tento oběd je připraven během 20 minut a je skvělý pro zdravý, ale sycený oběd.

Kuřecí wrap

Kuřecí prsíčka opečte s oblíbeným kořením, nakrájejte na tenké plátky a zabalte do tortilly společně s čerstvou zeleninou, jako jsou listy salátu, rajčata a okurky. Přidat můžete také trochu lehkého dresingu nebo jogurtu. Wrap je skvělý na cesty a lze ho připravit za méně než 15 minut.

Asijské kuřecí nudle

Rychlé a plné chutí, nudle smíchané s opečenými kuřecími kousky a zeleninou jako mrkev, paprika a zelená cibulka. Přidejte trochu sójové omáčky, sezamového oleje a čerstvého zázvoru pro autentickou asijskou chuť. Tento pokrm je hotový za méně než 20 minut.

Kuřecí quesadillas

Kuřecí maso nakrájejte na malé kousky a smíchejte s trochou sýra a rajčat mezi dvěma tortillami. Opečte na pánvi z obou stran do zlatova a podávejte s guacamole a kysanou smetanou. Toto jídlo je rychlé, jednoduché a velmi oblíbené u dětí.

Kuřecí špízy

Marinujte kousky kuřecího prsa v oblíbené marinádě, například v citronové šťávě s česnekem a bylinkami, a pak je navlečte na špejle. Grilujte na pánvi nebo na grilu po několik minut z každé strany. Podávejte s jednoduchým zeleninovým salátem nebo rýží.

reklama
reklama
reklama
reklama